РОДЕНА ЗА СЕДЕЊЕ

Што нудиме

Фокусирајте се на истражување и развој и производство на канцелариски мебел

Мрежесто столче

01

Мрежесто столче

Гледај Повеќе
Кожна столица

02

Кожна столица

Гледај Повеќе
Стол за обука

03

Стол за обука

Гледај Повеќе
Софа

04

Софа

Гледај Повеќе
Слободен стол

05

Слободен стол

Гледај Повеќе
Аудиториум стол

06

Аудиториум стол

Гледај Повеќе

Кои сме ние

Foshan Sitzone Furniture Co., Ltd.

Foshan Sitzone Furniture Co., Ltd. е основана на 11-ти ноември, 2009 година со седиште во Лонџијанг Таун, округот Шунде, кој е познат како кинески Топ 1 Мебел град.Тоа е модерно претпријатие за канцелариски седишта, интегрирано истражување и развој, производство и продажба, за да обезбеди професионални решенија и услуги за глобалниот канцелариски систем.

 

Гледај Повеќе
  • Производни основи

  • Брендови

  • Домашни канцеларии

  • Земји и региони

  • Милион

    Милион годишни резултати

  • +

    Глобални клиенти

Зошто да не изберете нас

Силен производствен капацитет
Глобален дизајн и моќ за истражување и развој
Строга контрола на квалитетот

Силен производствен капацитет

Со вкупна површина од 410.000 м2, 3-те зелени производствени бази на 8 модерни фабрики имаат годишно производство од 5 милиони парчиња.

Гледај Повеќе

Глобален дизајн и моќ за истражување и развој

Имаме долгорочна стратешка соработка со одлични дизајнерски тимови дома и во странство и формиравме професионален центар за истражување и развој.

Гледај Повеќе

Строга контрола на квалитетот

Со националните лаборатории за сертификација CNAS и CMA, имаме над 100 комплети опрема за тестирање за да обезбедиме квалитет на производот пред испораката.

Гледај Повеќе

ВЕСТИ

Одбројување за Ноќта на вештерките |Каков дух сте вие?

2023 година

Одбројување за Ноќта на вештерките |Каков дух сте вие?

01 Прекувремена работа Ghost Или прекувремена работа или на пат кон прекувремена работа Двоен потпирач за грб и адаптивна лумбална потпора, олеснување на притисокот на половината, предизвикување инспирација 02 Night Ghost Active за време на ...

Гледај Повеќе
JE СЛУЧАЈ |Мешан деловен простор

2023 година

JE СЛУЧАЈ |Мешан деловен простор

01 Задоволување на висококвалитетните канцелариски потреби на современите елити длабоко обѕир на потребите на елитните групи од страна на германските дизајнери, постигнувајќи елегантна естетика, а истовремено се грижиме за мултифункционалноста, а нивниот извонреден дизајн на производи доби...

Гледај Повеќе
CH-529 |Олеснување на стресот во секое време, на кое било место

2023 година

CH-529 |Олеснување на стресот во секое време, на кое било место

Секојдневно викаат „лежи рамно“, но продолжуваат ревносно да работат.Ова е највистинската реалност за секој работен човек, дозволувајќи им на напорот да има и чувство на релаксација, станувајќи последната линија на одбрана за ослободување од стресот на секој...

Гледај Повеќе
Распродажба на канцелариски столчиња во Black Friday – попуст до 8%!

2023 година

Распродажба на канцелариски столчиња во Black Friday – попуст до 8%!

Подобриот стол ја прави целата разлика.Не барајте понатаму!Нашата распродажба за црниот петок е вклучена, нудејќи попусти до 8% на нашата палета на канцелариски столчиња.Еве зошто треба да не изберете нас: 1. Ергономски дизајни за намалување на непријатноста и зголемување на продуктивноста.2. Премиум материјал...

Гледај Повеќе
CH-522 |Флексибилна комуникација, ефикасна соработка

2023 година

CH-522 |Флексибилна комуникација, ефикасна соработка

Ние сме речиси неразделни од нашите седишта во текот на денот.Седиме на работа, седиме во кола, седиме на вечера, седиме на одмор.Она што е уште потешко е да седите по еден тренинг дневно и еден тренинг на ден.Како да ги направиме сите пофлексибилни да преговараат ...

Гледај Повеќе