Најчесто поставувани прашања

Најчесто поставувани прашања

НАЈЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА

Која е вашата предност?

Ние сме една фабрика со 10 години искуство во производство.

Имаме силен тим КК и R & D тим.

 

Што е MOQ?

Мали цел да бидат прифатени, минимум цел количина е 1pc / ставка

Што е со вашите време на испорака?

12Days за 20ft сад и 14 дена за 40'HQ сад по 30% депозит.

Што е со рок на исплата?

T / T во однапред (30% депозит пред производство, 70% биланс пред пратката)

Можете ли да го прифати OEM наредби?

Да

Може да ви понуди примероци?

Примерок може да се понуди во рок од 7 дена, цената на база на нормална FOB цена.

Можеме да ги користиме нашите сопствени лого знак?

Да, ткаенина таг на клиентите логото може да се пришие секој стол.

Може ли да ја посетите вашата фабрика?

Топло добредојде во нашата фабрика во Foshan, контактирајте со нас однапред ќе се ценат.

Која е вашата гаранција?

Нашата гаранција е 3 години.